DJ ISKREN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics
» Iskreni ACID :) Roland MC-909
News News news Empty4/3/2021, 23:41 by DJ_Iskren

» VA - DJ ISKREN - RETRO DEPRESSIVE HOUSE MIX 2019
News News news Empty4/3/2021, 23:36 by DJ_Iskren

» DJ Iskren - Summer hits 2014
News News news Empty5/7/2014, 15:22 by DJ_Iskren

» VA - DJ Iskren - Summer dance hits 2013 - PROMO
News News news Empty14/6/2013, 15:44 by DJ_Iskren

» Linkin Park - Lost in the Echo (DJ Iskren Classic House Remix)
News News news Empty5/10/2012, 19:42 by DJ_Iskren

» DJ Iskren - Summer hits 2012 - CD2
News News news Empty31/7/2012, 17:28 by DJ_Iskren

» DJ Shone feat. Goca Trzan & Challe Salle - Volim do kraja (DJ Iskren Accordion Summer Remix)
News News news Empty24/6/2012, 15:49 by DJ_Iskren

» DJ Iskren - Summer hits 2012 CD1
News News news Empty26/5/2012, 16:33 by DJ_Iskren

» Donna Summer preminula u 64. godini
News News news Empty17/5/2012, 17:27 by DJ_Iskren

Top posters
DJ_Iskren (179)
News News news I_vote_lcapNews News news I_voting_barNews News news I_vote_rcap 
djsylvester (23)
News News news I_vote_lcapNews News news I_voting_barNews News news I_vote_rcap 
mp3david (22)
News News news I_vote_lcapNews News news I_voting_barNews News news I_vote_rcap 
SDJ (12)
News News news I_vote_lcapNews News news I_voting_barNews News news I_vote_rcap 
DJ-Lucky (10)
News News news I_vote_lcapNews News news I_voting_barNews News news I_vote_rcap 
Legend_4 (10)
News News news I_vote_lcapNews News news I_voting_barNews News news I_vote_rcap 
DJVuk (10)
News News news I_vote_lcapNews News news I_voting_barNews News news I_vote_rcap 
dj tuks (10)
News News news I_vote_lcapNews News news I_voting_barNews News news I_vote_rcap 
MbyLegend (10)
News News news I_vote_lcapNews News news I_voting_barNews News news I_vote_rcap 
DJPEX (9)
News News news I_vote_lcapNews News news I_voting_barNews News news I_vote_rcap 


News News news

Go down

News News news Empty News News news

Postaj  DJ_Iskren 9/10/2008, 17:50

9.4.2009.

Nova stvar iz moje produkcije:

"Beautiful eyes" (original radio edit)

Pjesma je moje kompletno autorsko djelo od teksta, produkcije, glasa, sviranja pa do masteringa.
Stvar je radena u nekom ljetnom house-lounge stilu, i za sada postoji samo radio edit, a uskoro nadam se dolazi i remix koji ce raditi BeatFreaks DJ`s.

Oni koji vole neki mix stila house-a i lounge-a nadam se biti ce zadovoljni...

(Pjesma je zasticena autorskim pravima, ali je slobodna za besplatan download kao promo stvar.)


Uzivajte...

DOWNLOAD: DJ Iskren - Beautiful eyes (original radio edit)



News News news Covereyes
--------------------------------------------------------------------------------------------------
16.2.2009.

Kako sam obecao, evo postavljen je moj album raden jos 2006./2007.g. Posto do sada nisam nasao nekoga tko bi ga izdao, jer je muzika na njemu prilicno nekomercijalna, tako da od toga i nebi imao neku korist, odlucio sam taj album predstaviti ovdje kao promo album.

Lista je lijedeca:

1.Why?
2.Locomotion
3.Timbale
4.Ouh! (radio edit)
5.Ouh! (Brazil electro remix)
6.Sarajevo night
7.More krvi
8.My house


Sav abum je moje kompletno samostalno autorsko djelo, od ideje, sviranja, do produkcije. Jedna od stvari je odsvirana u zivo na grooveboxu (Locomotion). Do sada su nesto od toga imali neki od mojih prijatelja, i moguce je da se neka od pjesama mogla pronaci preko share programa ili sajtova, ako su ih postavili.

Album ne mogu posebno svrstati u neku muzicku kategoriju, jer je dosta stilova pomjesano, ali je na ideje veliki uticaj imala tadsanja house scena pomjesana sa nekim mojim videnjima elektronske muzike. Napominjem da ne ocekujete komercijalne stvari, tipa folka ili slicno, nego vecinom instrumentalnu muziku, mozda malo i depresivnu koju svako moze shavtiti i tumaciti na svoj nacin.

Album ima podnaslov Eighth day of the week sto se moze povezati sa brojem pjesama, ali i sa stilom, jer je muzika prilicno dream stila.

U galvnom, svaka pjesma ima neku poruku, ali je uradena tako da je slusanjem svako ponaosob moze tumaciti na svoj nacin. Zato necu album karakerisati kao neki odreden stil.

Napominjem da su stvari nastajale 2006/2007. pa prema tome i sam stil potice iz tog doba.

Biti ce onih kojima ce se svidejti, kao i onih kojima nece, ali ukusi su razliciti i o njima ne treba raspravljati...

Pored albuma mozete i downlodati i moj 85-minutni live house mix sniman u diskoteci Pacific pocetkom 2006.g. sa tada popularnom klubskom house muzikom, odraden sa samo dva CD playera, bez upotrebe racunara niti BPM countera sa 35 kompakt diskova house muzike ripane iskljucivo sa vinyla. To ce se svidjeti onima koji vole cisti house pravac, i klubsku nekomercijalnu muziku a kroz mix se provlace i tribal teme svojstvene za svoje vrijeme.


Zelim vam ugodno slusanje!!! Naravno, komentare mozete postaviti ovdje na forumu, davati kriticke ili pohvalne kometare...FORUM-LINK


DJ Iskren - Why? (Eighth day of the week) album download

Club Pacific House master 2006 DJ Iskren live mix download


News News news Coverwhyfrontzl2





--------------------------------------------------------------------------------------------------
DJ_Iskren
DJ_Iskren
Admin

Broj komentara : 179
Points : 268
Reputation : 19
Join date : 07.10.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.